اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند 9

زندگي ما مي‌تواند به کمک ابزار‌هاي جديد بسيار راحت‌تر شود. از فيلتر‌هاي کوچک بيني گرفته تا جوراب‌هاي مخصوصي که وضعيت سلامتي نوزاد را کنترل مي‌کنند و به پدر و مادر اجازه مي‌دهند خواب آسوده‌اي داشته باشند.

چنين اختراعاتي باعث مي‌شوند نگراني کمتري داشته باشيم و قدر وقت مان را بدانيم؛ و اين دقيقاً همان چيزي است که در دنياي پرشتاب امروز به آن نياز داريم. در ادامه شما را با اختراعات جديدي آشنا خواهيم کرد که دنيا را به جاي بهتري براي زندگي تبديل مي‌کنند.

 

1- تور‌هايي که محيط زيست را حفظ مي کند

دستگاه Techno-Grabber ساخته شده تا محيط زيست را عاري از زباله نگه دارد. اين ابزار از تور‌هاي پلاستيکي‌اي ساخته شده که قابل استفاده‌ي مجدد هستند. دنياي ما به اين وسيله نياز دارد و استفاده از آن بسيار ساده است.

اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند

2- فيلتر‌هاي هواي بيني

اين ابزار که Duo نام دارد يک فيلتر جديد و راحت است که صرفاً در داخل بيني قرار مي‌گيرد. از هر 10 نفر در دنيا 9 نفر در هواي آلوده نفس مي‌کشند و اين ابزار کوچک ساخته شده تا تغييري در اين وضعيت ايجاد کند.

اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند

اين محصول ما را نه تنها در برابر آلودگي هوا، بلکه در برابر مواد حساسيت زا و ديگر ذرات مضر موجود در هوا هم حفظ مي‌کند.

3- جوراب هوشمند براي حفظ سلامتي نوزاد

پدر و مادر‌ها هميشه در تلاش اند تا سلامتي نوزاد خود را حفظ کنند، به همين خاطر مخترعين يک جوراب هوشمند با قابليت کنترل وضعيت سلامتي نوزادان در شب ساخته اند.اين جوراب سطح اکسيژن و ضربان قلب نوزاد را تحت نظر مي‌گيرد.

هر زمان که نوزادتان واقعاً به شما نياز داشته باشد اين ابزار يک نوتفيکيشن براي شما ارسال مي‌کند، در نتيجه مي‌توانيد آسودگي خيال بيشتري داشته باشيد.

اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند

4- خانه‌هاي چاپ سه بعدي براي افراد بي خانمان و فقير

روشي متفاوت براي ساخت خانه. خيريه‌ي New Story اين روش را به کار گرفته تا به مشکل جهاني بي خانماني پايان دهد.

مخترعين مي‌گويند روش‌هاي سنتي ساختمان سازي هرگز پاسخگوي نياز رو به رشدي که در حال حاضر براي مسکن وجود دارد نخواهد بود، به همين دليل آن‌ها يک روش سريع چاپ سه بعدي به وجود آوردند که با آن خانه‌هاي باکيفيتي توليد مي‌کنند.

اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند

5- فيلتري که هواي ماشين را از آلاينده‌ها و مواد حساسيت زا پاک مي‌کند

با فيلتر Tesla مي‌توانيد هر جايي که با ماشين مي‌رويد هواي تازه به همراه داشته باشيد. اين دستگاه را در هر جايي از ماشين مي‌توان قرار داد و اندازه‌ي بزرگي هم ندارد. اين فيلتر از فناوري روشن و خاموش خودکار هم برخوردار است که يک مزيت محسوب مي‌شود. فيلتر Tesla هوا را از مه دود، مواد حساسيت زا، مايت‌هاي گرد و غبار، آلاينده‌ها و ديگر مواد مضر پاک مي‌کند.

اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند

6- شارژ و ضدعفوني کننده با اشعه فرابنفش بدون سيم

اين وسيله بسيار مفيد و کاربردي است، چون ما تلفن همراه مان را با خود به همه جا مي‌بريم، از وسايل نقليه عمومي گرفته تا دستشويي و آشپزخانه. اين شارژر را مي‌توانيد همه جا با خود ببريد، چون بدون سيم است و حتي مي‌تواند تلفن همراه تان را ضدعفوني کند. با اين وسيله از آلودگي‌ها بسيار بيشتر در امان خواهيد بود.

اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند

7- ضدعفوني کننده توالت قابل حمل

اين دستگاه اولين ضدعفوني کننده‌ي هوشمند و قابل حمل توالت است. با اين وسيله در هر مکان و زماني مي‌توانيد از تميز بودن توالتي که از آن استفاده مي‌کنيد مطمئن شويد. اين ابزار باکتري‌هاي روي توالت فرنگي را در عرض تنها 120 ثانيه از بين مي‌برد. به علاوه، استفاده از آن ساده است و ضد آب هم هست.

اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند

8- يک قطب نما که آدم‌ها را حتي بدون اينترنت پيدا مي‌کند

گاهي وقتي با گروهي از دوستان مان به جشنواره يا کنسرتي مي‌رويم نمي‌توانيم از تلفن همراه مان براي پيدا کردن آن‌ها کمک بگيريم، چون يا شارژش تمام شده يا اينترنت ضعيف است. يک دستگاه قطب نما به نام LynQ Compass اين مشکل را حل کرده است. اين دستگاه دوستان و عزيزان تان را بدون نياز به وصل شدن به اينترنت پيدا مي‌کند. در ماجراجويي‌هايي مثل کوهنوردي يا راهپيمايي، اين قطب نما مي‌تواند بسيار مفيد باشد و مانع گم شدن تان شود.

9- ژاکتي که با نور خورشيد شارژ مي‌شود

اين ژاکت از يک پارچه‌ي بسيار واکنشي مخصوص ساخته شده است. اين لباس در برابر هر منبع نوري‌اي که قرار بگيرد مي‌تواند در تاريکي بدرخشد. از اين ژاکت مي‌توانيد هنگام دويدن استفاده کنيد، حتي اگر هوا باراني باشد، چون ضد آب است و هوا را به خوبي از خود عبور مي‌دهد.

اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند

10- ماشين لباسشويي به اندازه‌ کف دست

شستن لباس‌ها گاهي بسيار زمان بر است. اين دستگاه لباس‌ها را با قدرت حاصل از فناوري فراصوت تميز مي‌کند. توليدکنندگان اين دستگاه مي‌گويند با همه‌ي انواع پارچه سازگار است. پاکيزگي حاصل از اين روش ماندگاري بيشتري دارد و لباس‌ها تميز و تازه مي‌مانند. اين دستگاه را مي‌توانيد در سفر‌ها به همراه خود ببريد تا نگراني‌اي از بابت ماشين لباسشويي نداشته باشيد.

اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند

11- يک گلدان هوشمند که احساس دارد

به لطف گلدان هوشمند Lua گل‌ها و گياهان تان مي‌توانند تبديل به حيوان خانگي تان شوند و احساس خود را ابراز کنند. اين دستگاه مي‌تواند رطوبت خاک، ميزان تابش نور و دما را اندازه گيري کند و 15 نوع احساس مختلف را به نمايش درمي آورد تا بتوانيد نياز‌هاي گياه تان را بفهميد.

اختراعات جديدي که دنيا را متحول مي کند

منبع : روزياتو ، تابناک

نقطه نظرات ارزشمند شما