سندروم گردن پيامکي چيست؟ 1

به گزارش تابناک به نقل از ايرنا، احمد موذن زاده افزود: در ناحيه گردن قوس طبيعي به سمت جلو داريم که به همين نسبت حفظ قوس طبيعي ستون فقرات ضروري است. به ازاي هر 15 تا 20 درجه خم کردن ستون فقرات گردني، ميزان فشار به مهره‌هاي گردن به دو برابر افزايش پيدا مي‌کند.

سندروم گردن پيامکي

وي ادامه داد: حال با توجه به اين قضيه در نظر بگيريد فردي عادت کند گوشي همراه را پايين بگيرد يا هنگام استفاده از لپ تاپ يا ساير وسايل الکترونيکي جهت مطالعه، بخواهد سرش را به مدت طولاني خم کند. اين خم بودن گردن به مدت طولاني باعث فشار زيادي به ستون فقرات گردني مي‌شود.

رييس انجمن علمي فيزيوتراپي ايران با بيان اينکه خم کردن گردن هنگام استفاده از موبايل، موجب ايجاد کشش روي عضلات ناحيه گردن مي‌شود، خاطرنشان کرد: اين اقدام، قوس طبيعي ستون فقرات گردني را صاف مي‌کند و فرد را مستعد مشکلاتي مانند گردن درد و گرفتگي عضلات کرده و در درازمدت نيز مشکلات ديسک و گردن ايجاد خواهد کرد.

موذن زاده گفت: بنابراين لازم است به افراد آموزش دهيم تا حداقل فرد به جاي اينکه گوشي يا لپ تاپ را پايين بگيرد و گردن را خم کند سطح گوشي و لپ تاپ را بالا بياورد و در سطح ديد خود قرار دهد.

اگر گردن پيامکي درمان نشده رها شود، ممکن است مشکلات مزمني مانند انحطاط نخاعي، آرتروز، فتق ديسک، آسيب ديدگي عصب‌ها و ديگر موارد را به بار بياورد.

نقطه نظرات ارزشمند شما